Pripučiamo batuto sumontavimas


 

1 žingsnis: Vietos patikrinimas ir pagrindo patiesimas

 

Patikrinkite vietą, kur ketinate pastatyti pripučiamą batutą, ten neturėtų būti pavojingų akmenų, lazdų ar kitų kliūčių, kurios gali sugadinti batutą. Suraskite artimiausią elektros lizdą ir patikrinkite jį, prieš pradėdami pūsti. Kai paruošite vietą, išlankstykite patiesalą ir pritvirtinkite jį kuoleliais keturiuose kampuose. Visus kuolelius sukalkite į žemę 45º laipsniu kampu, kad niekas už jų neužkliūtų. Galite įkišti kuolelius ir kiekvieno šono viduryje,nors įprastai pakanka pritvirtinti tik kampus.

 

2 žingsnis: Pripučiamo batuto iškrovimas

 

Jeigu įmanoma, pripučiamą batutą iki batuto statymo vietos atvežkite rankiniu vežimėliu su pripučiamais ratais. Jeigu vėžimėlio neturite, tuomet batutą neškite rankomis, bet jokių būdu jo negalima tempti, nes jis gali būti tokiu būdu sugadinamas (suplėšomas/įpjaunamas/pratrinamas ir pan.)

 

3 žingsnis: Pripučiamo batuto pastatymas

 

Padėkite pripučiamą batutą ant patiesalo galinės dalies centre (kur ketinate padėti oro pompą). Pripučiamą batutą padėkite taip, kad batuto pripūtimo alkūnė būtų ant viršaus, jeigu ją matote. Paguldykite pripučiamą batutą taip, kad jis būtų tinkamoje padėtyje. Atsekite dirželius ir išvyniokite pripučiamą batutą.Tada išlankstykite ir ištiesinkite šonus. Jeigu reikia, pasitaisykite batuto padėtį ant patiesalo.

 

4 žingsnis: Pripučiamo batuto pritvirtinimas

 

Tinkamas pripučiamo batuto pritvirtinimas yra būtinas, siekiant užtikrinti saugumą.

 

Jeigu pripučiamą batutą statote ant žolės, pritvirtinkite kuoleliais bent keturisbatuto kampus. Visus kuolelius sukalkite į žemę 45º laipsniu kampu, kad niekas už jų neužkliūtų. Galite įkišti kuolelius ir kiekvieno šono viduryje, nors įprastai pakanka pritvirtinti tik kampus.

Jeigu pripučiamas batutas statomas ant kieto paviršiaus, tada kampuose esančius tvirtino žiedus sukabinkite su smėlio maišais karabinų pagalba.

 

5 žingsnis: Pripūtimas irpatikrinimas

 

Užsekite visus batuto užtrauktukus ir užlipdykite kibias juostas. Užtrauktų kiekis priklauso nuo konkretaus batuto modelio – jų gali būti 2,3, 4 ir t.t.

Užmaukite batuto pripūtimo alkūnę ant oro pompos vamzdžio, tada suklostuokite ir sulankstykite likusį alkūnės audinį aplink oro pompos vamzdįir suriškite priverždami dirželį.

Prailginimo laidas turi būti kuo toliau nuo vaikščiojimo zonų. Laidą ištieskite taip, kad jis būtų kuo toliau nuo įlipimo į batutą. Tiesiog įjunkite oro pompą į elektros lizdą ir įjunkite ją. Pasirūpinkite, kad nieko nebūtų ant batuto, kai įjungiate oro pompą. Kai batutas pilnai pripučiamas, patikrinkite jį, kad nebūtų plyšių, įtrūkimų, nešvarumų, sugadinimų ir kitų pavojų, ir tik tada leiskite vaikams lipti ant batuto. Pripučiamas batutas turi būti naudojamas oro pompą nuolat įjungus į elektros tinklą.