Pripučiamo batutų saugaus naudojimo sąlygos


Pramoga ant pripučiamo batuto yra malonus dienos praleidimo būdas, tačiau mes ypatingai akcentuoja pripučiamo batuto saugaus naudojimo taisykles. Žemiau pateikiamastaisyklių, kurių reikia tvirtai laikytis naudojant pripučiamą batutą, sąrašas.  Skatiname pateikti visus Jums iškilusius klausimus apie pripučiamo batuto naudojimą mūsų komandai prieš Jums pradedant naudoti pripučiamą batutą.


          PRIPUČIAMO BATUTO SAUGAUS NAUDOJIMO SĄLYGOS

 

 1. Pripučiamas batutas turi būti pastatytas ir naudojamas 1,5 m atstumu nuo sienų, medžių ir bet kokių kitų kietų daiktų.
 2. Pripučiamas batutas turi būti naudojamas oro pompą nuolat įjungus į elektros tinklą. Jeigu pripučiamas batutas pradeda išsileisti be jokios priežasties, atlikite šiuos veiksmus: pirmiausia, nedelsiant pašalinkite nuo pripučiamo batuto visus vaikus. Toliau, jeigu pompa nustojo veikti, patikrinkite, ar ji nebuvo atjungta. Jeigu oro pompa veikia, patikrinkite oro įsiurbimą pompos pusėje dėl nepraeinamumo ir pūtimo alkūnę, kad įsitikintumėte, ar ji yra sandariai priveržta prie oro pompos. Jeigu neišsiaiškinate oro išsileidimo priežasties, nedelsiant susisiekite su Batutaivaikams.com komanda kontaktiniu telefonu +37060760090.
 3. Naudojimo  metu oro pompą laikyti toliau nuo vandens šaltinio, sausoje vietoje.
 4. Neleiskite vaikams artintis prie oro pompos tuo metu, kai ji veikia.
 5. Nestatykite batuto galimo gaisro pavojaus vietose.
 6. Niekada neleiskite asmenų ant nepilnai pripūsto ar išsileidžiančio batuto.
 7. Pripučiamas batutas turi būti statomas ir naudojamas ant lygaus, tvirto paviršiaus (vejos, žolės ir kt.).
 8. Tinkamas pripučiamo batuto pritvirtinimas yra būtinas, siekiant užtikrinti saugumą.  Jeigu pripučiamą batutą statote ant žolės, pritvirtinkite kuoleliais bent keturis batuto kampus. Visus kuolelius pilnai sukalkite į žemę 45º laipsniu kampu, kad niekas už jų neužkliūtų. Galite įkalti kuolelius ir kiekvieno šono viduryje, nors įprastai pakanka pritvirtinti tik batuto kampus. Jeigu pripučiamas batutas yra išjudinamas, iš karto būtina jį vėl pritvirtinti ir tai kontroliuoti pastoviai.  Jeigu pripučiamas batutas statomas ant kieto paviršiaus, tada kampuose esančius tvirtino žiedus sukabinkite su smėlio maišais karabinų pagalba. Jeigu pripučiamas batutas yra išjudinamas, iš karto būtina jį vėl pritvirtinti ir tai kontroliuoti pastoviai.
 9. Prieš išvyniojant batutą, būtina po juo patiesti patiesalą, išskyrus atvejus, kai statote batutą vidaus patalpose ant švaraus paviršiaus.
 10. Nėščioms moterims, asmenims, anksčiau patyrusiems sužalojimų ar bet kokią kitą medicininę traumą ir kitiems, kurie gali būti jautrūs kritimo, susidūrimo ar šokinėjimo žalai, neleidžiama lipti į/ant pripučiamo batuto jokiais atvejais.
 11. Vaikai, šokinajantys ant batuto, turi būti be avalynės.
 12. Vaikai, šokinėjantys ant batuto, negali turėti jokių aštrių daiktų nei rankose, nei ant savęs, nei drabužių kišenėse.
 13. Vaikai, šokinėjantys ant batuto, negali turėti laikrodžių ir kitų juvelyrikos dirbinių.
 14. Negalima lipti ant/per pripučiamo batuto sienas, bėgioti į pripučiamo batuto sienas, šonus ar stogą.
 15. Į netinkamą pripučiamo batuto naudojimą įeina salto ore atgal ar į priekį, tai pat bet kokios rūšies imtynės ar šokinėjimas vieniems ant kitų. Būnant ant pripučiamo batuto negali būti jokio stumdymosi. Taip pat neleidžiamas nustūmimas nuo pripučiamo batuto čiuožyklos. Tokie veiksmai gali sukelti sužalojimus, įskaitant (bet jais neapsiribojant), pavyzdžiui, patempimus, kaklo ir nugaros traumas ar kaulų lūžius. Apie bet kokį sužalojimą turi būti nedelsiant pranešta Batutaivaikams.com komanda kontaktiniu telefonu +37060760090.
 16. Jeigu ankščiau nesate gavęs leidimo iš Batutaivaikams.com komandos, niekada nedėkite vandens žarnos ir apskritai nepilkite vandens ant pripučiamo batuto. Jeigu pripučiamas batutas sušlampa, visi turi nuo jo pasišalinti, suaugęs žmogus turi jį nuvalyti ir užtikrinti, kad jis yra sausas prieš leidžiant vėl naudotis pripučiamu batutu. Batutas neturi būti šlapias asmenims juo naudojantis.
 17. Absoliučiai jokie bet kokios rūšies naminiai ar kiti gyvūnai nėra leidžiami būti ant ar šalia pripučiamo batuto bet kokiu metu.
 18. Ant batuto čiuožyklų, laipynių draudžiama dėti bet kokius daiktus (žaislus, kamuolius ir pan.).
 19. Valgyti ir gerti naudojantis batutu draudžiama.
 20. Vaikams pramogaujant ant batuto privaloma nuolatinė suaugusiojo priežiūra.
 21. Vaikai, pramogaujantys ant batuto, turi netrukdyti saugiai pramogauti vieni kitiems, t.y. jie turi būti panašaus amžiaus bei kūno sudėjimo.
 22. Maksimalus leistinas vaiko, galinčio šokinėti ant batuto, svoris bei bendras vaikų svoris priklauso nuo batuto išmatavimų.
 23. Jeigu yra nepalankaus oro grėsmė, įskaitant stiprų vėją (20  ar daugiau m/s greičio), perkūniją ar šaltas oro sąlygas (žemiau nei 4 °C), turite nedelsiant liepti vaikams, tuo metu besinaudojantiems pripučiamu batutu, nulipti. Tada oro pompa turi būti išjungiama ir pašalinama, o pripučiamam batutui leidžiama išsileisti.
 24. Jeigu batutas sušlampa dėl lietaus, tada prieš jo grąžinimą, jeigu nelyja lietus, reikia jį palaikyti pripūstą ne mažiau 1 val., kad batutas išdžiūtų prieš jo atidavimą.